Prvých 1000 dní nového života

Pomôžte svojim deťom rásť zdravšie!
Je vedecky preukázané, že výživa v prvých 1 000 dňoch života dieťaťa je nesporne kľúčová pre jeho zdravie v dospelosti - a hodiny sa spúšťajú už v okamihu počatia. Sú to teda rodičia, ktorí sú schopní veľmi ovplyvniť odolnosť dieťaťa proti chorobám životného štýlu. Strašidelné, že? Ale môžete si oddýchnuť. Už z týchto stránok je úplne jasné, že sa staráte viac než dosť!

Vedeli ste, že naša imunita je veľmi závislá od stavu našej črevnej mikrobioty – na mikróboch, ktoré žijú v našich črevách? Ak je narušená normálna rovnováha týchto mikróbov, naša imunita trpí, čo môže viesť k alergiám a ďalším autoimunitným ochoreniam. A rozhodne nechceme, aby sa to stalo našim deťom v budúcnosti.

Prvých 1000 dní nového života
Prvých 1000 dní nového života

Výživa, výživa a zase výživa!

To je dôvod, prečo je viac než dôležité učiť deti správnym stravovacím návykom od samého počiatku ich života. A pridaním dennej dávky probiotík - živých baktérií - prispejete ešte viac k tomu, aby ste pomohli svojmu dieťaťu vybudovať silnú imunitu a zdravú fyzickú kondíciu.   

Na prvých 1000 dňoch záleží najviac. A sme si istí, že ste si toho dobre vedomí.

Sprievodca prvými 1000 dňami nového života

Previews deň 0 Next
 • 41. týždeň

  Biopron Baby+

  Najvýznamnejšie priority novorodenca? Sanie, trávenie. Zakladá sa imunitný a tráviaci systém s vyváženou mikrobiotou. Deti si samé musia vyvinúť ich vlastnú mikroflóru, nezávislu na tej, ktorú získali od matky. 

 • 42. týždeň

  Vaše dvojtýždňové dieťatko teraz spí asi 18 hodín denne, papá každé dve až tri hodiny a začíná pomaličky dvíhať hlavičku.

 • 43. týždeň

  Tretí týždeň-týždeň veľkých zmien. Vaše dieťa miluje pozorovať a počúvať ľudí okolo seba. Počas dojčenia, vaše dieťa potrebuje vitamín D a s pravidelnou stravou sa stáva i silnjšie.

 • 44. týždeň

  Prvý mesiac vášho dieťatka! Poklepte sa po ramene, vediete si skvelo! Vaše dieťa sa teraz dokáže nadchnúť, keď počuje známé hlasy a vidí známe tváre, ako práve tie svojich rodičov. 

 • 45. týždeň

  Tu prichádza veľká zmena - vaše dieťa spí v noci dlhšie. A ďalšia veľká zmena? Vaše dieťa sa učí držať malé predmety vo svojich ručičkách.

 • 46. týždeň

  Vaše dieťatko sa už naozaj smeje a skúša s vami nejako komunikovať. 

 • 47. týždeň

  Vaše dieťa vás teraz nonstop sleduje a pozoruje a to preto, že sa učí svojimi očima zameriavať predmety a osoby i keď sa se hýbu. 

 • 48. týždeň

  A je to tu - lebečná fontanela vášho dojčaťa je tá ozajstná. To je tiež zlom, kedy sa z novorodenca stáva dojča.

 • 3. mesiac

  Vaše dieťa si teraz plne uvedomuje svoje vlastné ruky, viac sa smeje a hlavne, má svoje vlastné spacie návyky. Dieťatko už začína spať celú noc - malá výhra pre vás!

 • 4. mesiac

  Okolo štvrtého mesiaca deti dosahujú ďalší významný mílnik vo svojom fyzickom vývoji. Vaše dieťa už váži dvakrát toľko, ako keď sa narodilo. A hlavne, s malou oporou a pomocu už vie sedieť a začína chápať príčiny a následky vecí. 

 • 5. mesiac

  Vaše dojča už storpocentne rozpozná dôverne známe tváre. Tiež sa  už vie pomaly prevaliť zo strany na stranu, z chrbta na bruško a pomaly sa začína stavať na nohy. 

 • 6. mesiac

  A je to tu! Už môžete so svojim dieťatkom hovoriť. Vaše dieťa už vie vydávať špecifické zvuky keď je šťastné alebo keď je smutné. Tiež začína reagovať ak počuje svoje meno a doslova miluje dívať sa na seba do zrkadla!

 • 7. mesiac

  Život začíná byť ešte náročnejší a vy zaneprázdnenejší. Váš malý zázrak sa stáva majstrom v sedení a naťahovaní sa za hračkami a navyše už začína liezť!

 • 8. mesiac

  Vaše dieťa začína objavovať svet ešte dôkladnejšie a to skrz jeho chuť a hmat! Keď dieťa spozoruje objekt, ktorý nutne potrebuje vziať do rúk, už si  vie preň doliezť!

 • 9. mesiac

  Najviditeľnejší vývoj? Vaše dieťa vám už vie zamávať na rozlúčku. A čím bližšie je vaše dieťa k veku batoľaťa, tým väčšia je šanca, že už urobí svoje prvé krôčky!

 • 10. mesiac

  10. mesiac je považovaný za jeden z najvýraznejších míľnikov vo vývoji dieťaťa. Dieťatko už teraz s najväčšou pravdepodobnosťou vie samo stáť  a kŕmiť sa.

 • 11. mesiac

  Posledný mesiac, kedy je bábätko bábätkom! Tesne pred prvými narodeninami dieťaťa ste obdarovaní vy, rodičia. Vaše dieťatko vás môže, sem tam, začať oslovovať "mami" a "tati". 

 • 12. mesiac

  Gratulujeme! Prvé narodeniny vášho dieťaťa sú tu! A je čo oslavovať, vaše dieťa prešlo ohromný kus cesty! Teraz už vie chvíľu stáť bez akejkoľvek opory, začíná piť z fľaše a začína objavovať byt, v ktorom už rok žije. Po svojich!

Produkty