Biopron blog

Premýšľali ste niekedy, čo sa skutočne deje vo vašich črevách? Alebo ste zvyknuté používať niekoľko jednoduchých receptov a chcete skúsiť nové? Nové trendy vo výžive a zdravom životnom štýle sa vyvíjajú a menia doslova každý deň a my nechceme, aby ste zostali pozadu. Sledujte náš blog Biopron - svoju dennú dávku článkov.

Predošlá Ďalšia
 • Dokonalý pár: antibiotiká a živé mikroorganizmy

  Dokonalý pár: antibiotiká a živé mikroorganizmy

  Byť chorí a užívať antibiotiká ozaj nie je príjemnou predstavou, však? Môžeme však byť skutočne šťastní, že máme tieto magické tablety, ktoré so sebou priniesli revolúciu v liečebnom procese. Kedysi neliečiteľné a smrtiace choroby sú teraz rýchlo a jednoducho vyliečené.

  Viac
 • Živé mikroorganizmy – všeobecné informácie

  Živé mikroorganizmy – všeobecné informácie

  O živých mikroorganizmoch (probiotikách) ste už museli počuť. Možno ste začuli niečo v ordinácii u lekára, v reklamách na výživové doplnky alebo ste o sa o nich dočítali na etiketách niektorých potravín. Hoci sa o nich relatívne veľa hovorí, stále si kladiete otázku, čo to vlastne živé mikroorganizmy sú. Preto sme sa rozhodli ponúknuť vám bližšie informácie o tom, čo sú tieto mini organizmy zač a čo pre vás môžu urobiť.

  Viac
 • Stres a zdravie čriev

  Stres a zdravie čriev

  Zdravie začína v črevách! Aj keď to môže znieť ako hrubé nadhodnotenie faktov, pravda je taká, že tráviaci systém hrá obrovskú úlohu vo vašom celkovom zdravotnom stave, a stres mu vôbec nepomáha.

  Viac
 • Os črevá-mozog

  Os črevá-mozog

  Počuli ste už o tom, že existuje priamy vzťah medzi mozgom a črevami? A viete, že pocit šťastia a pohody vášho tela závisí od ich prepojenia?

  Viac
 • Starostlivosť o črevá a ich zdravie

  Starostlivosť o črevá a ich zdravie

  Črevá hrajú kľúčovú úlohu v zabezpečovaní vašej telesnej a duševnej pohody. Mať zdravé črevá znamená žiť zdravý život, pretože črevá nadväzujú na iné životne dôležité orgány tela. Mnoho ľudí pritom ani len netuší, aké dôležité je zdravé fungovanie čriev. Často ignorujú rôzne signály svojho tela, teda v konečnom dôsledku, svoje vlastné zdravie.

  Viac
 • Môžem piť kávu počas tehotenstva?

  Môžem piť kávu počas tehotenstva?

  Káva nie je len lahodný a osviežujúci nápoj, ktorý nám dodáva silu a energiu. Pitie kávy patrí k dôležitým každodenným rituálom, ktoré nám umožňuje dať si pauzu a stretnúť sa s priateľmi. Chápeme preto obavy a otázku, či je vhodné piť kávu počas tehotenstva a ako bez nej prežiť.

  Viac
 • Živé mikroorganizmy – počas tehotenstva

  Živé mikroorganizmy – počas tehotenstva

  Fáza tehotenstva je v živote každej ženy veľmi kritická, ale ak sa budúca mamička chová tak, ako si to situácia vyžaduje, dieťa sa narodí a ostane zdravé, aj ona bude fit a dostatočne silná na to, aby sa mohla starať o svoje novonarodené dieťatko.

  Viac
 • Tipy na zdravé jarné raňajky

  Tipy na zdravé jarné raňajky

  Žiarivé, krásne a lákavé farby zeleniny, nekončiaci výber ovocia a jogurtov plus niečo extra a vaše zdravé raňajky sú na svete. Nielen že budú krásne na pohľad, ale tiež prospešné pre vaše zdravie.

  Viac